Programa complet del 40 Certamen de Bandes de la Comunitat Valenciana

El 40 Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana se celebrarà els pròxims dies 3 i 4 de novembre a l'Auditori del Palau de les Arts de València, i ja es coneixen els programes complets que s'interpretaran, amb totes les bandes, categories i directors, així com els membres que formaran part del jurat.

 

 

 

Dissabte, 3 de novembre

QUARTA SECCIÓ. 10.30 hores

Obra obligada: 'Trafalgar' de Javier Pinto

.- Unión Musical San Bartolomé de Orihuela

    Pasdoble: 'Gibraltar' de R. Waterer

    Obra lliure: 'Avern' de Saül Gómez Soler

    Director: Eduardo Maciá Campillo

.- Associació Artístico Musical Sant Blai de Potries

    Pasdoble: 'La flor del taronger' de Miguel Asins Arbó

    Obra lliure: 'Nautilus' de Juan L. Roig

    Director: Adrián Ronda Sampayo

.- Sociedad Musical de Geldo

   Pasdoble: 'El tio Caniyitas' de Ricardo Dorado

   Obra lliure: 'The ghost ship' de José Alberto Pina

   Director: Salvador Andrés Rivas Gil


TERCERA SECCIÓ. 16.30 hores

Obra obligada: 'Stonage' de Sara Galiana

.- Sociedad Artistico Musical de Castellnovo

    Pasdoble: 'Gloria al pueblo' de Perfecto Artola

    Obra Lliure: 'Van Gogh Portraits' de Aldo Rafael Forte

    Director: Ricardo Bolos Pérez

.- Agrupación Musical de Montesinos

   Pasdoble: 'Agüero' de José Francisco Ribate

   Obra lliure: 'Golden Land' de Saul Gómez Land

   Director: José Vicente Pérez Pérez

.- Unión Musical de Higueruelas

    Pasdoble: 'Musical Apolo' de Amando Blanquer

    Obra Lliure: 'Taj Majal' d’Hugo Chinesta

    Director: Josep Dominguez Martin


Diumenge 4 de novembre

SEGONA SECCIÓ. 10.30 hores

Obra Obligada: 'Images' de José Suñer Oriola

.- Unió Instructivo Musical “La Esmeralda” d’Almassora

    Pasdoble: 'Cristina Pastor' de Vicente Ortiz Gimeno

    Obra lliure: 'Expedition' d’Oscar Navarro

    Director: Víctor Alapont 

.- Centre Artístic Cultural “Verge de la Pau” d’Agost

    Pasdoble: 'Música y vinos' de Manuel Morales Martínez.

    Obra lliure: 'Symphony n.º 2 – Theogonic' d’Andrés Valero Castells

    Director: José Vicente Algado Climent

.- Sociedad Musical La Paz de Siete Aguas

   Pasdoble: 'La Paz de Siete Aguas' de Manuel Bernal Nieto

   Obra lliure: 'Poeme du Feu' d’Ida Gotkovsky

   Director: Borja Martínez Alegre


PRIMERA SECCIÓ. 16.30 hores

Obra obligada: 'Concerto for winds' de José Ignacio Blesa Lull

.- Societat Musical La Lira Fontiguerense de la Font de la Figuera

   Pasdoble: 'Goya' de Julian Palanca

   Obra lliure: 'El Jardín de Hera' de José Suñer Oriola

   Director: David Penadés Fasanar

.- Associació Musical “Ciutat de Benicarló” de Benicarló

   Pasdoble: 'María del mar Anglés' de Pablo Anglés Galindo

   Obra lliure: 'The composer of Storms 3rd Symphony' de J.I. Blesa -Lull

   Director: Pablo Anglés Galindo

.- Societat Musical Banyeres de Mariola

   Pasdoble: 'Sit de Plata', de José Rafael Pascual Vilaplana.

   Obra lliure: 'Leonardo Dreams', de Saül Gòmez Soler.

   Director: José Francisco Mira Marín.


Jurat

Presidenta: María Margarita Landete Carrilero

Vicepresident: Pere Manuel Aragó

Vocals: Josep Vicent Egea Insa, Beatriz Fernández Aucejo, Salvador Sebastià López, María Pilar Vañó Bacete, José Suñer Oriola

Secretària: M.ª José Albors Merino

 

 

 

Puedes hacer comentarios!

PINCHA para escuchar la emisión en directo de hoy del programa NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA
PINCHA para escuchar la emisión en directo de hoy del programa NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA

CALENDARIO DE EVENTOS

Junio 2020
L M X J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Fotogalerías NBM

Las cookies nos ayudan a personalizar NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA especialmente para ti y algunas son imprescindibles para que nuestro sitio web funcione. Las cookies también nos permiten mostrar ofertas y promociones personalizadas, tanto dentro como fuera de nuestro sitio web.
Cómo Configurar Aceptar Decline