Programa complet del 40 Certamen de Bandes de la Comunitat Valenciana

El 40 Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana se celebrarà els pròxims dies 3 i 4 de novembre a l'Auditori del Palau de les Arts de València, i ja es coneixen els programes complets que s'interpretaran, amb totes les bandes, categories i directors, així com els membres que formaran part del jurat.

 

 

 

Dissabte, 3 de novembre

QUARTA SECCIÓ. 10.30 hores

Obra obligada: 'Trafalgar' de Javier Pinto

.- Unión Musical San Bartolomé de Orihuela

    Pasdoble: 'Gibraltar' de R. Waterer

    Obra lliure: 'Avern' de Saül Gómez Soler

    Director: Eduardo Maciá Campillo

.- Associació Artístico Musical Sant Blai de Potries

    Pasdoble: 'La flor del taronger' de Miguel Asins Arbó

    Obra lliure: 'Nautilus' de Juan L. Roig

    Director: Adrián Ronda Sampayo

.- Sociedad Musical de Geldo

   Pasdoble: 'El tio Caniyitas' de Ricardo Dorado

   Obra lliure: 'The ghost ship' de José Alberto Pina

   Director: Salvador Andrés Rivas Gil


TERCERA SECCIÓ. 16.30 hores

Obra obligada: 'Stonage' de Sara Galiana

.- Sociedad Artistico Musical de Castellnovo

    Pasdoble: 'Gloria al pueblo' de Perfecto Artola

    Obra Lliure: 'Van Gogh Portraits' de Aldo Rafael Forte

    Director: Ricardo Bolos Pérez

.- Agrupación Musical de Montesinos

   Pasdoble: 'Agüero' de José Francisco Ribate

   Obra lliure: 'Golden Land' de Saul Gómez Land

   Director: José Vicente Pérez Pérez

.- Unión Musical de Higueruelas

    Pasdoble: 'Musical Apolo' de Amando Blanquer

    Obra Lliure: 'Taj Majal' d’Hugo Chinesta

    Director: Josep Dominguez Martin


Diumenge 4 de novembre

SEGONA SECCIÓ. 10.30 hores

Obra Obligada: 'Images' de José Suñer Oriola

.- Unió Instructivo Musical “La Esmeralda” d’Almassora

    Pasdoble: 'Cristina Pastor' de Vicente Ortiz Gimeno

    Obra lliure: 'Expedition' d’Oscar Navarro

    Director: Víctor Alapont 

.- Centre Artístic Cultural “Verge de la Pau” d’Agost

    Pasdoble: 'Música y vinos' de Manuel Morales Martínez.

    Obra lliure: 'Symphony n.º 2 – Theogonic' d’Andrés Valero Castells

    Director: José Vicente Algado Climent

.- Sociedad Musical La Paz de Siete Aguas

   Pasdoble: 'La Paz de Siete Aguas' de Manuel Bernal Nieto

   Obra lliure: 'Poeme du Feu' d’Ida Gotkovsky

   Director: Borja Martínez Alegre


PRIMERA SECCIÓ. 16.30 hores

Obra obligada: 'Concerto for winds' de José Ignacio Blesa Lull

.- Societat Musical La Lira Fontiguerense de la Font de la Figuera

   Pasdoble: 'Goya' de Julian Palanca

   Obra lliure: 'El Jardín de Hera' de José Suñer Oriola

   Director: David Penadés Fasanar

.- Associació Musical “Ciutat de Benicarló” de Benicarló

   Pasdoble: 'María del mar Anglés' de Pablo Anglés Galindo

   Obra lliure: 'The composer of Storms 3rd Symphony' de J.I. Blesa -Lull

   Director: Pablo Anglés Galindo

.- Societat Musical Banyeres de Mariola

   Pasdoble: 'Sit de Plata', de José Rafael Pascual Vilaplana.

   Obra lliure: 'Leonardo Dreams', de Saül Gòmez Soler.

   Director: José Francisco Mira Marín.


Jurat

Presidenta: María Margarita Landete Carrilero

Vicepresident: Pere Manuel Aragó

Vocals: Josep Vicent Egea Insa, Beatriz Fernández Aucejo, Salvador Sebastià López, María Pilar Vañó Bacete, José Suñer Oriola

Secretària: M.ª José Albors Merino

 

 

 

Puedes hacer comentarios!

CALENDARIO DE EVENTOS

Noviembre 2018
L M X J V S D
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Las cookies nos ayudan a personalizar NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA especialmente para ti y algunas son imprescindibles para que nuestro sitio web funcione. Las cookies también nos permiten mostrar ofertas y promociones personalizadas, tanto dentro como fuera de nuestro sitio web.
Cómo Configurar Aceptar Decline