Jurat del 43é Certamen de Bandes de Música de la Diputació de València

La Diputació de València ha fet public el jurat del 43 Certamen de Bandes de Música de la Diputació de València que tindrà lloc al Palau de la Música de València els dies 17, 18 i 19 de maig.

 

 

El jurat estarà format per:

President:
- Xavier Rius Torres, Diputat de Cultura de la Diputació de València.

Vocals:
- Pablo Sánchez Torrella
- Vicente Soler Solano
- Pascual Balaguer Echevarría
- Miguel Enrique de Tena Peris
- Andrés Valero Castells

Secretari:
- Josep Joan Vidal i Borràs, cap dels Serveis Administratius de Promoció Cultural de la Diputació de València

Suplent:
- Javier Segarra Gisbert, cap de Secció de Administració i Servicis Culturals


Bandes i ordre d'actuació

El sorteig va establir el següent ordre de participació:

-En la Secció Especial competirà l'única candidata, el Centre Artístic Musical Santa Cecilia de Foios.

-En Primera Secció concursarà la Banda Juvenil SMI Santa Cecília de Cullera.

-En la Segona Secció participaran, en primer lloc, la Unió Musical Santa Cecília de Canals, després l'Associació Cultural Tot per la Música d'Ontinyent i, per últim, el Centro Instructivo Musical Santa Cecilia de Yátova.

-En la Tercera Secció del certamen, actuaran cinc bandes amb el següent ordre: en primer lloc la Unió Musical de Xeraco; i a continuació la Societat Joventut Musical de Quart de les Valls, la Banda Joven UM Godelleta, la Societat Musical "Música Jove" de Benimaclet i la Agrupación Musical Fuente de San Luis.

-En la Quarta Secció, en la qual concursen les bandes amb un màxim de 35 músics, participaran enguany l'Agrupació Musical Jove de Manuel, la Societat Artística Cultural Musical de Benetússeri, per últim –com va eixir en el sorteig- la Unió Musical d'Algímia d'Alfara.


Cada banda interpretarà com a peça lliure un pasdoble de nova creació o que no haja estat editat, d'un compositor valencià o d'una compositora valenciana, que no serà puntuable. I després les obres obligades que, per seccions, són:

En Secció Especial: 1889 La Filharmònica de José Salvador González

En Secció Primera: Los cuatro jinetes del apocalipsis de Hugo Chinesta

En Secció Segona: Díptico Sinfónico de Salvador Chuliá

En Secció Tercera: Via Augusta de José María García Montalt

I, en Secció Quarta: Sait de Rafael Giner Estruch

Puedes hacer comentarios!

CALENDARIO DE EVENTOS

Septiembre 2019
L M X J V S D
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Las cookies nos ayudan a personalizar NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA especialmente para ti y algunas son imprescindibles para que nuestro sitio web funcione. Las cookies también nos permiten mostrar ofertas y promociones personalizadas, tanto dentro como fuera de nuestro sitio web.
Cómo Configurar Aceptar Decline