Programa complet del 43é Certamen de Bandes de la Diputació de València

El 43é Certamen de Bandes de la Diputació de València tindrà lloc al Palau de la Música de València el dissabte 18 i el diumenge 19 de maig. 

 

 

El programa complet de totes les seccions és el següent: 

 

Dissabte 18 de maig de 2019, 10:30h

SECCIÓ QUARTA

40 PLACES
OBRA OBLIGADA: Sait de Rafael Giner Estruch

Agrupació Musical Jove de Manuel
Pasdoble: Panorama de Godofredo Garrigues
Obra de lliure elecció: La Fortaleza de David Penadés Fasanar
Director: Vicent Sanchis Martínez

Sociedad Artística y Cultural Unión Musical de Benetússer
Pasdoble: Sacumb: 40 anys fent música de Esteban Peris Aviñó
Obra de lliure elecció: Fourth Suite for band (city of music) de Alfred Reed
Director: Isidro Joaquín Martínez Sáiz

Unió Musical d’Algímia d’Alfara
Pasdoble: María Moliner de Vicente Ortiz Gimerno
Obra de lliure elecció: Lake of the moon de Kevin Houben
Director: Xesco Guillem i Escobar

ENTREGA DE PREMIS SECCIÓ QUARTA


Dissabte 18 de maig de 2019, 17h 

SECCIÓ SEGONA

70 PLACES
OBRA OBLIGADA: Díptico Sinfónico de Salvador Chuliá Hernández

Unió Musical Santa Cecilia de Canals
Pasdoble: Jose Arnau, el més gran de Josep Ros García
Obra de lliure elecció: The year of the dragon de Philip Sparke
Director: Josep Ros García

Associació Cultural Tot per la música d’Ontinyent
Pasdoble: Miriam Martínez de Mario Roig Vila
Obra de lliure elecció: Taj Mahal de Hugo Martínez Chinesta
Director: Jordi Soler i Carbó

Centro Instructivo Musical Santa Cecilia de Yátova
Pasdoble: Laura Fabra de Santi Miguel Alarcón
Obra de lliure elecció: Cervantes ejemplar, Temps I y III de Enrique de Tena
Director: Juan Manuel Alarcón García

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ SEGONA


Diumenge 19 de maig de 2019, 10:30h 

SECCIÓ PRIMERA
90 PLACES
OBRA OBLIGADA: Los cuatro jinetes del apocalipsis de Hugo Chinesta

Banda Juvenil de la SMI Santa Cecilia de Cullera
Pasdoble: Siempre noble y liberal de Jose Luis Peiró
Obra de lliure elecció: La batalla de Rande (Sinfonía 2) de Juan-Gonzalo Gómez Deval
Director: Enrique Sapiña García


SECCIÓ ESPECIAL
110 PLACES
OBRA OBLIGADA: 1889 La Filarmónica de José Salvador González Moreno

Centre Artístic Musical Santa Cecilia de Foios
Pasdoble: Maria Teresa Medina de Javier Artés Arlandis
Obra de lliure elecció: El jardín de las Hespérides de José Súñer Oriola
Director: José Martínez Colomina

Lectura dels Premis de la Secció Primera i de la Secció Especial

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ PRIMERA I DE LA SECCIÓ ESPECIAL


Diumenge 19 de maig de 2019, 17h 

SECCIÓ TERCERA
50 PLACES
OBRA OBLIGADA: Via Augusta de José María García Montalt

Unió Musical de Xeraco
Pasdoble: Xeraco de Miguel Villar González
Obra de lliure elecció: Firestorm de Stephen Bulla
Director: Juan José Martí Gómez

Societat Joventut Musical de Quart de les Valls
Pasdoble: Beatriz Alós de Rafael Doménech Pérez
Obra de lliure elecció: Armenian Dances (1 part) de Alfred Reed
Director: Juan F. Plasencia Civera

Banda Joven de la Unión Musical Municipal de Godelleta
Pasdoble: Ángel Gil, “El tío Ángel” de Gabriel Sancho
Obra de lliure elecció: El ritual del fuego de David Penadés Fasanar
Director: Vicente Reche Ruiz

Societat Musical Música Jove de Benimaclet (València)
Pasdoble: Benimaclet en Festes de Xavier Zamorano Alós
Obra de lliure elecció: Made in València de varis autors y autores
Director: Enrique Barrachina

Agrupación Musical Carrera Fuente de San Luis de València
Pasdoble: Ricardo Caballer de José Fernando Cuadrado Lloret
Obra de lliure elecció: Saxsuit de Andrés Valero Castells
Director: Dídac Bosch Alcaina

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ TERCERA

Puedes hacer comentarios!

CALENDARIO DE EVENTOS

Julio 2019
L M X J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Las cookies nos ayudan a personalizar NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA especialmente para ti y algunas son imprescindibles para que nuestro sitio web funcione. Las cookies también nos permiten mostrar ofertas y promociones personalizadas, tanto dentro como fuera de nuestro sitio web.
Cómo Configurar Aceptar Decline