Programa del 42º Certamen Provincial de Bandes de València

Aquest és el programa complet del 42º Certamen Provincial de Bandes de València que es celebrara els dies 19 i 20 de maig al Palau de la Música de València.

El dissabte 19 de maig a partir de les 10:00 hores tindrà lloc la Secció Quart, on l'obra obligada es Innsbruck Bus de Rafael Doménech Pérez, amb el següent programa:

Unión Musical San Roque de Villargordo del Cabriel
Pasdoble: Villargordo del Cabriel de Luis Gadea
Obra de lliure elecció: Symphony number 4 for winds and percussion de Andrew Boysen Jr
Director: José Ignacio Blesa Lull

Associació Artístico Musical Sant Blai de Potries
Pasdoble: Benicadell de Joan Enric Canet i Todolí
Obra de lliure elecció: Kraken de Hugo Chinesta
Director: Adrián Ronda Sampayo

Societat Musical Amics de la Música de Benifaraig
Pasdoble: Las Arenas de Manuel Morales Martínez
Obra de lliure elecció: El racó de l’or de Saül Gómez i Soler
Director: Jaume Castelló Moragón

A l'acabar aquesta secció és lliuraran els premis.

 

   

 

El torn de vesprada del dissabte tindrà lloc a partir de les 17:00 hores amb la Secció Tercera que té com a obra obligada Estampas de Iberia de Francisco Grau Vegara i tindrà el següent programa:

Associació Cultural Tot per la música d’Ontinyent
Pasdoble: Musical Apolo de Amando Blanquer Ponsoda
Obra de lliure elecció: JAD-A-DAJ de Carlos Pellicer
Director: Jordi Soler i Carbó

Círculo Instructivo Musical de Xirivella
Pasdoble: Xirivella de Manuel Barberá
Obra de lliure elecció: Golden Land (El racó de l’or) de Saül Gómez Soler
Director: Fernando Rodrigo Serral

Unió Musical de La Pobla de Farnals
Pasdoble: Música y vinos de Manuel Morales
Obra de lliure elecció: Los últimos días de Troya de David Rivas Domínguez
Director: Juan José Catalá Borrás

Societat Musical de Massalfassar
Pasdoble: Musical Apolo de Amando Blanquer Ponsoda
Obra de lliure elecció: Amazonia de Jan Van der Roost
Director: Daniel Olmos Herrero

Unión Musical de Higueruelas
Pasdoble: Las Arenas de Manuel Morales Martínez
Obra de lliure elecció: Taj Mahal de Hugo Chinesta
Director: Josep Domínguez Martín

La banda invitada és la Societat Musical La Artística de Buñol dirigida per Henrie Adams. Després de la seua actuació és lliuraran els premis d'aquesta secció.

El diumenge 20 de maig arrancarà a les 10:30 hores amb la Secció Segona que té com a obra obligada Pumpkins de Juan Gonzalo Gómez Deval i té el següent programa:

Sociedad Musical La Paz de Siete Aguas
Pasdoble: La Paz de Siete Aguas de Manuel Bernal Nieto
Obra de lliure elecció: Poème du feu de Ida Gotkovsky
Director: Borja Martínez Alegre

Després és llegiran els premis d'aquesta secció.

Seguidament arribarà la Secció Especial on l'obra obligada es Lauro de José Alama Gil i té el següent programa:

Unión Musical de Godelleta
Pasdoble: Goya de Julián Palanca
Obra de lliure elecció: La batalla de Rande de Juan Gonzalo Gómez Deval
Director: Juan José Navarro Hernández

Després de l'actuació es farà l'entrega dels premis de la Secció Especial.

El Certamen Provincial de Bandes de València acabarà amb la Secció Primera que començarà a partir de les 17:30 hores i té com a obra obligada A la lluna de València de Miguel Asins Arbó i aquest programa:

Societat Joventut Musical de Faura
Pasdoble: Centenari Musical de Ramón Garcia i Soler
Obra de lliure elecció: El jardín de Hera de José Súner Oriola
Director: José Manuel Beltrán Bisbal

Unió Musical L’Eliana de L’Eliana
Pasdoble: Puenteareas de R. Soutullo
Obra de lliure elecció: El rugir del Kimbo de Ferrer Ferran
Director: José Tomás March

Societat Musical La Lira Fontiguerense de La Font de la Figuera
Pasdoble: Rosalina de Rafael Talens
Obra de lliure elecció: La bastida de Les Alcuses de David Penadés Fasanar
Director: David Penadés Fasanar

La banda invitada per aquesta secció és la Banda Musical U.D.P. Llíria-Camp de Turia-Serranos dirigida per Vicente Puchol Calvo. Després de la seua actuació és lliuraran els premis de la Secció Primera.

Cal recordar que el jurat d'aquest certamen estarà presidit per Xavier Rius Torres, Diputat de Cultura de la Diputació de València i format pels vocals: Pablo Sánchez Torrella, Vicente Soler Solano, Juan Gonzalo Gómez Deval, Francisco Signes Castelló, Beatriz Fernández Aucejo i el secretari Josep Joan Vidal i Borràs, Cap de Servei del Servicis Administratius de Promoció Cultural de la Diputació de València.

Puedes hacer comentarios!

CALENDARIO DE EVENTOS

Abril 2018
L M X J V S D
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30