Programació dels Concerts d’Hivern 2019 de la Universitat de València

La programació de concerts organitzats per l’Aula de Música de la Universitat de València per a la temporada d’hivern de 2019 ja s'ha donat a conéixer.

L’accés a tots els concerts és gratuït, amb aforament limitat, i estos se celebraran entre el Centre Cultural La Nau, el Col·legi Major Rector Peset i el Jardí Botànic. El programa complet es pot consultar a continuació i també descarregar fent click ací

Gener

DIMARTS 8 DE GENER
19.30 h. Sala de la Muralla del Col·legi Major Rector Peset.
Andrea Costa Costa, flauta
Francisco Ruiz Illán, piano
Autors: C. Gluck, F. Schubert i F. Doppler
Cicle: Joves Intèrprets de l’Institut Valencià de Cultura

DIMECRES 9 DE GENER
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Rafael Serrallet, guitarra
Programa: Invocació.Un homenatge al Mestre Rodrigo
Autors: J.Rodrigo, L. de Milán, E. Granados, etc.

DIMARTS 15 DE GENER
19.00 h. Auditori Joan Plaça del Jardí Botànic.
Duo Fuoco
Violeta Bataller, flauta
Carles Ródenas, guitarra
Autors: C. Machado, E. Martín, H. Villalobos, etc.

DIMECRES 16 DE GENER
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Santiago Cantó Durá, viola
Francesc Llop Álvaro, piano
Autors: R. Schumann, J. Brahms, P. Hindemith, etc.

DIMECRES 23 DE GENER
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Floraleda Sacchi, arpa
Autors: P. Glass, N. Frahm, J.L. Dussek, etc.

DIMARTS 29 DE GENER
19.00 h. Auditori Joan Plaça del Jardí Botànic.
Silvia Santana, Álvaro Márquez i Leticia Camarasa, oboès
Autors: L.v. Beethoven, F. Krommer, C. Yvon, Krommer, etc.

DIMECRES 30 DE GENER
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Violeta Bataller, Jordi Ases, Marina Comes i Teresa Revilla,
flautes
Autors: F. Mendelssohn , M. Berthomieu, E. Bozza, etc


Febrer

DIMECRES 6 DE FEBRER
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Paco Varoch, flautí
Jesús Gómez, piano
Autors: J. Rodrigo, A. Blanquer, O. Esplá, etc.

DIMARTS 12 DE FEBRER
19.30 h. Sala de la Muralla del Col·legi Major Rector Peset.
Marta Estal Vera, soprano
Elizabete Sirante, piano
Autors: M. Salvador, V. Asensio i Manuel Palau
Cicle: Joves Intèrprets de l’Institut Valencià de Cultura

DIMECRES 13 DE FEBRER
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Trio Sacra
Miguel Vidagany Cariñena, violí
Jordi Villanueva Castillo, violoncel
Rafael Soler Vilaplana, piano
Autors: W.A. Mozart, F. Schubert, S. Rakhmaninov, etc.

DIMECRES 20 DE FEBRER
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Irene Casañ Alonso, clarinet i violoncel
Álvaro Barbancho Gutiérrez, trompa
Cristina Caselles i Carles Sanchis Martí, violins
Pablo Silvestre López, viola
Pablo Ballester Blázquez, contrabaix
Kai Bernhard Schafer, piano
Autors: C. Reinecke i A. Dvořák

DIUMENGE 24 DE FEBRER
12.00 h. Auditori Joan Plaça del Jardí Botànic.
Miguel Albenca, clarinet
Marina Comes, flauta
Álvaro Márquez, piano
Álvaro Blázquez, bateria
Autors: G. Gershwin, H. Mancini, C. Velázquez, etc.

DIMECRES 27 DE FEBRER
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Fors Quintet
Bernardino Assunçao Sales, clarinet
David Andreu Ortí i Laura Pastor Rocamora, violins
Oreto Vayà Chover, viola
Àngela Edo Biol, violoncel
Autors: W.A. Mozart i C.M. v. Weber


Març

DIMARTS 4 DE MARÇ
19.30 h. Sala de la Muralla del Col·legi Major Rector Peset.
Andrea Rosario Pérez Pérez, fagot
Elena Frutos Fernández, piano
Autors: A. Vivaldi, M. Bitsch, I. Yun, etc.
Cicle: Joves Intèrprets de l’Institut Valencià de Cultura

DIMECRES 6 DE MARÇ
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Cor de dones A cau d’orella
Mònica Perales, directora
Autors: B. Britten, E. Ugalde, O. Gjeilo, etc.
Amb la col·laboració de la Unitat d’Igualtat de la Universitat de València

DIMECRES 13 DE MARÇ
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Júlia Ferriol Miralles i Juan José Aguado Maravella, violins
Jorge Castellar Montes, viola
Maria Fuster Gil, violoncel
Sayuri Akimoto, piano
Autors: C. Debussy i R. Schumann.

DIMARTS 26 DE MARÇ
19.00 h. Auditori Joan Plaça del Jardí Botànic.
TetraBrass BCN Ensemble
Patricio Soler, trompeta
Carles Lizondo, trompa
Emili Bayarri, trombó
Francisco Palacios, trombó baix
Autors: J. B Cabanilles, J. S. Bach, M. de Falla, etc.

DIMECRES 27 DE MARÇ
19.30 h. Capella de la Sapiència del Centre Cultural La Nau.
Laura Honrubia i Maria Camáñez, violins
Ayşe Yavuz, viola
Jordi Villanueva, violoncel
Autors: J.S. Bach, H. Vieuxtemps, A. Borodín etc.

 

 

Puedes hacer comentarios!

CALENDARIO DE EVENTOS

Marzo 2019
L M X J V S D
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Las cookies nos ayudan a personalizar NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA especialmente para ti y algunas son imprescindibles para que nuestro sitio web funcione. Las cookies también nos permiten mostrar ofertas y promociones personalizadas, tanto dentro como fuera de nuestro sitio web.
Cómo Configurar Aceptar Decline