Programa del Cicle de Concerts d’Hivern de Cullera 19/20

Torna un any més el Cicle de Concerts d'Hivern de Cullera, que en la seua edició 2019/2020 començarà el pròxim dia 8 de desembre.

Els concerts tindran lloc a l'Auditori Municipal i són els següents:

PROGRAMACIÓ 2019. AUDITORI  MUNICIPAL A LES 11,30 HORES

 

 

8 DE DESEMBRE

JOVE ORQUESTRA SIMFÒNICA DE LA SOCIETAT ATENEU MUSICAL

I Part

Concert 2 violins
J.S. Bach
Violins solistes: Marina Garcia Narbona, Jéssica Sierra Estruch

Concert 4 violins
A. Vivaldi
Violins solistes: Marina Garcia Narbona, Jéssica Sierra Estruch, Ana Isabel Durá Santonja, Berta Carsín Pérez

II Part

La Bohème
Aria: Quando me’n vo
G. Puccini
Soprano: Marina Fita Monfort

Roméo et Juliette
Aria: Je veux vivre
Ch. Gounod
Soprano: Marina Fita Monfort

Don Pasquale
Aria: Quel guardo il cavaliere
G. Donizetti
Soprano: Marina Fita Monfort

Cavalleria rusticana
Intermezzo
P. Mascagni
Cor Ateneu Musical

Cantique de Nöel
A. Adams 
Cor Ateneu Musical

Directora Cor Ateneu Musical: Xelo González Martí
Director: Pascual Martínez Martínez


15 DE DESEMBRE

BANDA SIMFÒNICA DE LA S. M .I. SANTA CECÍLIA. "AROMES D'ESPANYA"

I Part

Concert per a clarinet núm. 1
Óscar Navarro
Solista: Iván García Tur

Suspiros de España (Pasdoble)
Antonio Álvarez

Four Spanish Impressions
Sevilla
Xàtiva
Tarragona
Santiago de Compostela
Rodney Newton

Director: Carlos Garcés Fuentelsaz

II Part

Andrómeda
Saül Gómez

Second Suite for Band Latino-Mexicana
Son Montuno
Tango “Sargasso Serenade”
Guaracha
Paso Doble “¡A la corrida!”
Alfred Reed

Director convidat: Daniel Ibáñez Barreda


22 DE DESEMBRE

BANDA SIMFÒNICA DE LA SOCIETAT ATENEU MUSICAL. "VE SANTA CLAUS"

I Part

A mi madre (Pasdoble de concert)* ca. 5'26’’
Roque Baños (1968)

Marxa eslava (Marxa simfònica) (1876), ca. 11'25''
Piotr Chaikovski (1840–1893)

1812 (Obertura) (1880), ca. 16'10''
Piotr Chaikovski (1840-1893)

II Part

Rose in Flames*** (Fantasia per a arpa, veu i banda simfònica) ca. 7'
Óscar Navarro (1981)
Arpa solista: Gema Olivert Ferrando
Veu: Marina Cerdán Soler

Santa Claus** (Fantasia simfònica per a narrador, veu blanca i orquestra de vent) ca. 30'20’’
Ferrer Ferran (1966)
Narrador: Manuel Andrés Zarapico
Veus: Candela Cortés Ponce, Yabel Ibor Ferrando

* Interpretació per primera vegada
** Estrena mundial
*** Estrena mundial en versió banda simfònica 

Director: Ferrer Ferran


26 DE DESEMBRE

BANDA SIMFÒNICA DE LA S. M. I. SANTA CECÍLIA. "AROMES DE FANTASIA"

I Part

A Christmas Festival
Leroy Anderson

Fantasia de “Coppélia”
Leo Delibes

II Part

Simfonia núm.1 “El Señor de los Anillos”
Gandalf “EL Mago” 
Lothlórien 
Gollum “Sméagol”
Día en la Oscuridad: - Las minas de Moria - El Puente de Khazad-Dûm
Hobbits
Johan de Meij

Director: Carlos Garcés Fuentelsaz


PROGRAMACIÓ 2020. AUDITORI MUNICIPAL A LES 11,30 HORES 

5 DE GENER   

BANDA SIMFÒNICA DE LA SOCIETAT ATENEU MUSICAL

I Part

Enrique López (Pasdoble) (2012) 7'
Antón Alcalde (1992)

Camino Real (1985) 10'
Alfred Reed (1921)

Pompeii (2019) 15'
José Alberto Pina (1984)

II Part

Festive overture op.96 (1947) 6’
D. Shostakovich (1906)
Arr. Tohro Takahaski

El murciélago (Obertura) (1874) 10’
J. Strauss (1825)

Nura i els titans de la pedra (2015) 20’ (Peça amb un únic moviment amb cinc seccions)
Despertar dels Titans
Els poblats
Els Déus menors
Dansa del sacrifici
Arribada dels Déus
Obra dedicada a "Menorca Talaiòtica", candidatura del Consell Insular de Menorca a patrimoni mundial de la UNESCO
Mario Errea (1957)

Director convidat: Josep Agustí Colom i Colom


12 DE GENER

ORQUESTRA SIMFÒNICA DE LA S. M. I. SANTA CECÍLIA. "AROMES CLÀSSICS"

I Part

Concert per a violí i orquestra en Mi major BWV 1042
Allegro
Adagio
Allegro assai
Johann Sebastian Bach
Violí solista: Lluna Pérez Castelló

Concert per a oboé i violí en Do menor BWV 1060
Allegro
Adagio
Allegro
Johann Sebastian Bach
Oboe solista: Juan Manuel Crespo
Violí solista: Iñaki Crespo Calot

II Part

Simfonia núm. 5 en Do menor Op. 67 *
Allegro con brio
Andante con moto
Scherzo. Allegro
Allegro
L. van Beethoven
* Commemoració del 250 aniversari del naixement del compositor)

Director: Carlos Garcés Fuentelsaz


19 DE GENER

BANDA JOVE DE LA SOCIETAT ATENEU MUSICAL

I Part

Choralia (2000) 5’
Bert Appermont (1973)

The Green Hill (2011) 10’
Bert Appermont (1973)
Bombardí solista: Álvaro Santos Signes

Around the world in 80 days (2008) 12’
Otto M. Schwarz (1967)

II Part

Irish Tune From County Derry (1918) 5’
Percy A.Grainger (1882-1961)

Coppelia (1870) 14’
Leo Delibes (1836-1891)

Second suite for band “Latino mexicana” (1980) 14’
Son Montuno 
Tango
Guaracha
Paso Doble
Alfred Reed (1921-2005)

Director: José Salmerón Alemany


26 DE GENER

BANDA SIMFÒNICA DE LA S. M. I. SANTA CECÍLIA. "AROMES DEL RECORD"

I Part

Scent (Concert per a requint i banda)*
Saül Gómez
Requint: Javier Llopis

Ogíjares (Pasdoble)
Manuel Castelló Rizo

Aditus
José Alamà Gil

Pompeii
José Alberto Pina

*Estrena mundial

Director: Carlos Garcés Fuentelsaz

II Part

Al soci cecilià (Pasdoble)
Salvador Sebastià

L’amor i la mort
La dama d’Aragó (tradicional)
Heu dolor (Planctus Mariae)
Anònims

BoDEGA (Rondó orquestral)
Salvador Sebastià

Conan
Teologia i civilització
La Pira funerària
Batalla en els monticles
Basil Poledouris

Director convidat: Salvador Sebastià López


2 DE FEBRER

JOVE ORQUESTRA SIMFÒNICA DE LA SOCIETAT ATENEU MUSICAL

I Part

Le corsarie
Pas de deux
A. Adams

Suite
The Sincopetyd Clok
Tango
Slaig Ride
L. Anderson

Tres peces
Andalucia
Malagueña 
La comparsa
E. Leucona
Orquestració: Pascual Martínez

II Part

Danzón
A. Márquez

Ales a Malala*
A. Márquez
*Col•laboració amb les escoles de Cullera

Director: Pascual Martínez Martínez


DE FEBRER

BANDA JUVENIL DE LA S. M. I. SANTA CECÍLIA

I Part

Cielo andaluz (Pasdoble)
Pascual Marquina (1873-1948)

Concert en Do menor per a oboe i orquestra
Benedetto Marcello (1686-1739)
Oboe solista: Pau Martínez Lledó

Rhapsody per a saxòfon alt i banda
Fritz Neuböck (1965)
(Adap. Leonardo Chofre)
Saxòfon alt solista: Juan Luis Lli Giménez

Pepito Grillo (Sonatina per a clarinet i banda)
Ferrer Ferran (1966)
Clarinet solista: Arnau Sapiña Colubi

II Part

Los abuelos (Pasdoble)
Enrique Cárcel (1977)

Romance (2013-AV31g)
Andrés Valero Castells (1973)

Una noche en Granada (Poema líric)
Emilio Cebrián Ruiz (1900-1943)

Director: Enrique Sapiña García


16 DE FEBRER

BANDA SIMFÒNICA DE LA SOCIETAT ATENEU MUSICAL

I Part

Medio siglo Junta Central de Fiestas (Pasdoble de concert) (2019), ca. 5'26’’ *
(Guanyador del VII concurs de composició per a festes de moros i cristians ”Compositor Manuel Carrascosa” )
Salvador González (1961)

Folk Elements (Caprichos Virtuosísticos para flauta de tres agujeros y banda sinfónica) (2018), ca. 13'15'' *
Tierra
Aire
Fuego
Agua
David Rivas (1980)
Flauta solista: Luis Antonio Pedraza

Vikings: The Legend (Episodi simfònic) (2016), ca. 12'50'' *
Lionel Beltrán-Cecilia (1984)

II Part

Les festeres (Pasdoble)* (2017) ca. 4'10’’
José Suñer Oriola (1964)

Vasa (Poema simfònic) (2003) ca. 9'45’’
José Suñer Oriola (1964)

L’illa dels pensaments (Poema simfònic) ** (2019) ca. 18'00’’
José Suñer Oriola (1964)

* Interpretació per primera vegada
** Estrena mundial

Director: Ferrer Ferran


23 DE FEBRER

BANDA SIMFÒNICA DE LA S. M. I. SANTA CECÍLIA. "AROMES DE CULLERA"

I Part

Jordi Mayor (Pasdoble)
Ferrer Ferran

Festívoles (Un preludi i dues danses)
Rafael Talens

Sucro Oppidum
Javier Martínez Campos

II Part

Siempre noble y liberal (Pasdoble)
José Luis Peiró

L'illa dels Pensaments**
José Suñer

Himne de la Comunitat Valenciana
José Serrano

**Estrena mundial

Director: Carlos Garcés Fuentelsaz

Puedes hacer comentarios!

CALENDARIO DE EVENTOS

Diciembre 2019
L M X J V S D
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Las cookies nos ayudan a personalizar NUESTRAS BANDAS DE MÚSICA especialmente para ti y algunas son imprescindibles para que nuestro sitio web funcione. Las cookies también nos permiten mostrar ofertas y promociones personalizadas, tanto dentro como fuera de nuestro sitio web.
Cómo Configurar Aceptar Decline